Ankara Halı Yıkamacı

Lekelerle Mücadelede Ankara Halı Yıkama
Ankara’nın tüm semtlerine ekstra ücretsiz servis hizmeti veren Ankara Halı Yıkama, 1990 yılından bugüne en kaliteli yıkama hizmetlerini en uygun fiyatlarla siz değerli Ankaralılara dün, bugün getirdiği gibi yarında evlerinize getirecektir. Sizlere hangi leke ile nasıl mücadele edileceği hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızın sizlere faydalı olmasını temenni etmekteyiz.
Yağ lekesi, bu leke birçok kaynaktan meydana gelebilir. Mücadelesinde leke üzerine tuz, un veya karbonat dökünüz. Miktarı lekenin büyüklük ve yoğunluğuna göre ayarlayınız. En az 10 dakika bekletiniz. Süreyi bulaşan lekenin oranına göre uzatabilirsiniz. Sonrasında ise ilk olarak elektrikli süpürge ile uyguladığınız tuz, un veya karbonatı çekiniz. Son olarak ise ılık bir su içerisine bir miktar kullandığınız bulaşık deterjanından ekleyip, bastırmadan bir bez yardımı ile dairesel hareketlerle siliniz.
Çay lekesi, severek tükettiğimiz sıcak içeceklerin başında gelen çay lekesi ile sık olarak karşılaşmaktayız. Şekersiz çay lekesi, oluştuğu anda ilk olarak kuru bir bez yardımı ile olabildiğince çayı beze emdirmelisiniz. Bu işlemi olabildiğince çok tekrarlamanızı tavsiye etmekteyiz. Sonrasında ise lekenin üzerine limon kolonyasını döküp bekleyiniz. Bu süreçte leke üzerine başka hiçbir işlem uygulamayınız. Lekenin kolonya ile beraber buharlaşıp uçup gittiğini göreceksiniz. Eğer ki çay şekerli ise ilk olarak yine kuru bir bez yardımı ile dökülen çayı olabildiğince kurulayınız sonrasında ise ılık bir su içerisine bir miktar beyaz sirke dökünüz. Lekenin büyüklüğüne göre sirkenin miktarını göz kararı olarak ayarlayınız. Bastırmadan, ovalamadan, hafif dairesel hareketlerle siliniz.
Çamur lekesi, beslediğimiz evcil hayvanlardan veya çiçeklerimizden dolayı çamur lekeleri halılarımızda oluşabilmektedir. Bu duruma en uygun çözüm ise lekenin kurumasını bekleyip, elektrikli süpürge ile çekmektir. Leke üzerine kuruma aşamasında mümkünse hiç basılmamalı, işlem uygulanmamalıdır. Aksi takdirde çamur parçacıkları halıya yapışabilir. Kuruyan parçacıkları halıdan elektrikli süpürge ile çektikten sonra bir miktar ılık su ve bulaşık deterjanı yardımı ile hafifçe siliniz.
Tükenmez kalem veya mürekkep lekesi, bu tür lekelerde olabildiğince çabuk müdahale etmeniz gerekmektedir. Lekeyi ılık bir su ve diş macunu yardımı ile hafifçe bastırmadan siliniz. Etrafına dağıtmamaya özen gösteriniz. Sonrasında duru su ile işlemi tekrarlayınız. Son olarak arta kalan suyu elektrikli süpürge ucu ile hafifçe çektiriniz. Ankara Halı Yıkama olarak firmamız tüm lekelere ekstra hiçbir ücret almadan halının yapı, doku ve rengine zarar vermeyecek şekilde işlem uygulamaktadır.
Meyve suyu, kahve veya gazlı içecek lekesi, leke oluştuğunda ilk olarak kuru bir bez yardımı ile lekeyi oluşturan sıvı kısmı alınız. Lekeye işlem uygulayabilmek için lekelenen alan olabildiğince kuru olmalıdır. Hafif ılık bir miktar su içerisine, az bir miktar beyaz sirke dökünüz bastırmadan siliniz.
Boya, mum ve sakız lekesi, bu tür lekelere olabildiğince kısa sürede müdahale ediniz. Boya lekesinde, leke ıslak ise hemen ıslak mendil ile müdahale ederseniz leke halıya işlemeyecektir, kurumuş boya lekesinde ise lekenin üzerine sıcak su ve kullandığınız çamaşır deterjanı ile macun kıvamına getirdiğiniz bileşimi sürüp bir süre bekletiniz. Sonrasında ise bir bıçak yardımı ile hafifçe sıyırınız. Leke halıdan kolayca ayrılacaktır. Mum ve sakız lekelerinde, bir miktar buzu leke üzerinde bekletip bir bıçak yardımı ile sıyırınız. Burada buzu kullanırken çok fazla erimemesine dikkat ediniz.
Çikolata veya dondurma lekesi; işlem için ilk olarak bize buzlu su ve bir miktar çamaşır makinesinde kullandığımız deterjan gerekmektedir. Buzlu su ve çamaşır makinesi deterjanı ile koyu kıvamlı bir karışım hazırlayınız. Bir bez yardımı ile bastırmadan siliniz. Lekenin uzaklaştığını göreceksiniz. Son olarak ise ılık bir su ve temiz bir bez ile durulama yapınız.
1990 yılından bu güne kadar sizlere en temizi, en kaliteliyi en uygun fiyatlarla sunan Ankara Halı Yıkama haftanın her günü, yılın 365 günü, günde 10 saat lekeler ve çözüm yolları ile ilgili  ayrıntılı bilgi alabileceğiniz iletişim hatları ve whatsapp uygulaması ile sizlere yıkama hizmeti sunmaktadır. Sağlıklı Günler Dileriz.
Ankara Halı Yıkama Facebook SayfasıAnkara Halı Yıkama Twitter SayfasıAnkara Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK